Alla kategorier
    Filter
    Preferenser
    Sök
    Tillverkare: Saniklar

    Saniklar Maxi 2000 Tabs 1.2kg - 200g multifunktions veckoklortablett

    299 kr
    Saniklar Maxi 2000 är en långsamt löslig 200 grams klortablett, som under en vecka avger en underhållsdos av klor, flocknings- och algmedel.
    Tillverkarens artikelnr: 136
    EAN: 5709730101364
    Lagerstatus: I lager

    Saniklar Maxi 2000

    Saniklar Maxi 2000 är en långsamt löslig 200 grams klortablett, som under en vecka avger en underhållsdos av klor, flocknings- och algmedel.

    Vi rekommenderar att man regelbundet kontrollerar bassängens innehåll av cyanursyra och späder med rent vatten om cyanursyranivån överstiger 50 mg/l.

     

     

    Specifikationer
    Farligt godsLQ
    Filtrera efter typ av desinfektionKlor (200gr puckar), Stabiliserat, Multifunktion
    Produkttaggar
    Kunder som köpte denna köpte också

    SpaCare Bright & Clear - flytande flockningsmedel för klart vatten

    119 kr 179 kr
    SpaCare Bright & Clear är ett flytande flockningsmedel som får små partiklar i vattnet att samlas, så att det blir lättare för filtret att ta bort dem.

    SpaCare Sunwac 12 - väldoftande klortabletter till större spabad

    289 kr 389 kr
    SunWac 12-tabletterna är Skandinaviens mest sålda spabadsprodukt, och är storebror till SunWac 9. Med SunWac 12 får du rent och välluktande vatten i ditt spabad. Produkten har ett tillsatt organiskt egyptiskt mintextrakt, som ger vattnet en härlig, avslappnande doft, samtidigt som klorinnehållet i tabletten säkerställer att du badar i rent vatten.

    SpaCare pH Up Liquid - flytande pH plus

    119 kr
    SpaCare pH-Up Liquid är en av våra högkvalitativa standardprodukter och används för att höja pH-värdet.

    SpaCare SpaChock - för snabb klorfri chockbehandling av spabad

    299 kr
    SpaCare SpaChock är en klorfri spabadsprodukt som oxiderar vattnet och säkerställer vattenhygienen i spabad utomhus.